Sklep

Coraz więcej osób, które rozsmakowały się w grzybach, decyduje się ograniczyć wycieczki na grzybobranie oraz zakupy w sklepach na rzecz samodzielnej hodowli. Takie rozwiązanie ma cały szereg zalet – podsumowaliśmy je, aby przekonać niezdecydowanych.

Pełna niezależność

gathering grzybyDla wielu osób wyjazd na poszukiwanie świeżych kurek czy prawdziwków oznacza konieczność zorganizowania całodziennej wyprawy. Choć Polska jest krajem stosunkowo silnie zalesionym, odległość pomiędzy niektórymi miejscowościami a najbliższym większym kompleksem leśnym wynosi nierzadko kilkadziesiąt kilometrów. Nawet, jeśli ktoś może wyjść na grzybobranie w ramach porannego spaceru, letnie susze albo szybkie przymrozki mogą pokrzyżować mu plany. Grzyby w ogrodzie eliminują te niedogodności!

Grzyby własne – grzyby bezpieczne

Rozpoczynając samodzielną hodowlę trzeba kupić zdrową grzybnię konkretnego gatunku, co eliminuje niebezpieczeństwo popełnienia pomyłki i zjedzenia trującego lub dotkniętego chorobą grzyba. To jednak tylko jedno z kilku zagrożeń, którym da się w ten sposób zapobiec. Prowadząc własną uprawę zyskuje się pewność, że okazy będą w pełni ekologiczne, bez dodatków w postaci pozostałości środków chemicznych. Takiej gwarancji nie daje niestety nabywanie pieczarek lub boczniaków od niesprawdzonego dystrybutora.

Oszczędność dla portfela

Nie każdy ma czas szukać grzybów samodzielnie, ale przez cały sezon targowiska, sklepy i markety mają je w swojej ofercie. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, niestety niezbyt oszczędne. Marże sprzedawców detalicznych dodawane do hurtowych cen są bardzo wygórowane. Nieporównywalnie tańsze jest wyhodowanie grzybów we własnym ogrodzie, ponieważ zakup grzybni biologicznej to właściwie jedyny wydatek.

Duma i satysfakcja

mushrooms grzybnieTo, co wyrosło we własnym ogródku, dzięki cierpliwości i ciężkiej pracy, zawsze smakuje lepiej. Dotyczy to nie tylko warzyw i owoców, ale również grzybów. Utworzenie na swojej działce kawałka lasu na pewno przyniesie mnóstwo satysfakcji, nie wspominając nawet o obdarowywaniu znajomych kurkami, podgrzybkami, czy też borowikami wyhodowanymi samodzielnie. Co więcej, ten rodzaj ogrodnictwa może po prostu stać się oryginalnym hobby.

Samodzielna hodowla grzybów wbrew pozorom wcale nie jest trudna, więc każdy amator ich niepowtarzalnego smaku może się na nią zdecydować. W końcu co może być lepszego, niż dostęp do ulubionych przysmaków przez cały sezon, bez tracenia czasu i wydawania pieniędzy?

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij