Sklep

Gdy nadchodzi sezon na kurki, na pewno z chęcią je kupujesz i przyrządzasz pyszne, sezonowe potrawy. Czy wiedziałeś, że możesz je hodować również we własnym ogródku? Poznaj porady dotyczące sukcesu w hodowli kurki, dzięki którym twoja uprawa na pewno dojdzie do skutku!

Hodowla kurek w warunkach domowych – czy to możliwe?

Nawet osoby, które nie są miłośnikami grzybów, z pewnością znają kurki. Te charakterystyczne, pomarańczowe grzyby wyróżniają się pysznym smakiem, którym możesz cieszyć się już na początku lata. Wtedy to spotkasz je w sklepach, jednak ich cena niektórych może odstraszyć. Natkniesz się na nie również w lasach liściastych i iglastych, gdzie lubią rosnąć. Można je wykorzystać w wielu potrawach, którym nada niezwykły, korzenny smak. Okazuje się, że wraz z nadejściem czerwca możemy też spodziewać się ich we własnym ogródku. Jeśli jesteś fanem kurek, a do tego lubisz pielęgnować ogród, koniecznie zaopatrz się w grzybnię kurek. Grzybnie takie jak Wyselekcjonowana grzybnia KURKI, Grzybnia mikroryzowa Pieprznik jadalny  czy też Grzybnia kurka – pieprznik jadalny gwarantują ponad 80% skuteczności uprawy. Co zrobić, aby rzeczywiście doszła ona do skutku?

Techniki i metody uprawy grzybni kurki

Aby mieć pewność, że po zaaplikowaniu grzybni pojawią się uprawy, należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami, jakie dany gatunek posiada. Grzybnię kurek należy zastosować od połowy marca do listopada. Przed jej posadzeniem koniecznie obserwuj panującą aurę – grzybnia nie powinna być zaaplikowana w temperaturze poniżej zera stopni, dobrze jest zatem zrobić to jeszcze przed lub po zimie. Na jej miejsce wybierz piaszczysty, kwaśny teren, w pobliżu którego znajdują się młode drzewa liściaste i iglaste, takie jak świerk, sosna czy dąb, z którymi stworzy mikrobiozę. Dołek na grzybnie powinien mieć głębokość około 15-20 centymetrów. Wykorzystaj około 10 mililitrów grzybni na każdy otwór.

Po tym, jak ją posadzisz, dopilnuj, aby całość wyrównać do poziomu gruntu, a następnie intensywnie podlej, używając nawet jedno całe wiadro wody na dany dołek. Na koniec przykryj warstwą mchu i liści, które stworzą wilgotną atmosferę, za którą kurki przepadają. Jeśli nadchodzące miesiące są wyjątkowo suche, pamiętaj, aby od czasu do czasu podlewać miejsce, w którym rośnie grzybnia. Upewnij się, że wszystkie te kroki wykonujesz starannie. Jeśli tak zrobisz, to już po 2-3 latach możesz spodziewać się pierwszych grzybów. Może być ich od kilku do nawet kilkunastu. Grzybnia będzie owocować przez następne 3 lub 4 lata.

Kurki to bardzo popularne grzyby, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem już od czerwca, kiedy to zaczyna się na nie sezon. Dzięki specjalnej grzybni nie będziesz musiał iść do sklepu, aby je zdobyć – będziesz mógł wyhodować je we własnym ogrodzie! Jeśli wcześniej zapoznasz się z technikami uprawy grzybni, możesz być pewny, że zakończy się ona sukcesem!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij