Sklep

Każdy, kto posiada swój przydomowy ogród marzy, aby był on piękny, okazały i zachwycał różnorodnością drzew, krzewów i innych roślin. Samo podlewanie i pielęgnowanie może nie wystarczyć, czasami konieczne jest również odpowiednie odżywianie poszczególnych gatunków. Idealnymi środkami wspomagającymi wzrost roślin i drzew owocowych jest wykorzystywanie grzybów oraz związanej z nimi mikoryzy. Jak to działa? Zachęcamy do przeczytania!

Sprzątanie pozostałości po drzewach

Pnie, będące pozostałością po ściętych drzewach, które znajdowały się na terenie naszego ogrodu nie pełnią żadnej konkretnej funkcji, a ponadto niezbyt estetycznie się prezentują. Dodatkowo zajmują miejsce mogące być wykorzystane do bardziej pożytecznych celów.  Zamiast siłować się z ich żmudnym i czasochłonnym wykopywaniem warto użyć preparatu wspomagającego naturalną utylizację. Świetnym sposobem jest grzybnia do rozkładu pni – niezwykle skuteczny środek, który pozwala także wyhodować we własnym ogrodzie jadalne grzyby leśne między innymi opieńki czy boczniaki. Dzięki temu bez problemu pozbędziemy się niechcianych pniaków, a także zyskamy nowe grzyby, które urozmaicą nasze kulinarne dania.

Grzybnia do owocowych drzewek

Mikoryza, czyli wzajemna symbioza grzybów wraz z korzeniami drzew skutkuje pozytywnymi efektami dla obu gatunków – dzięki temu i grzyby mogą wzrastać, a także rośliny mają możliwość szybszego i pełniejszego rozwoju. Dlatego też warto wykorzystac te zaleznosc w swoim ogrodzie. Specjalne specyfiki zawierające żywe strzępki grzybni są gotowe do natychmiastowego zasiedlenia korzeni takich gatunków drzewek jak orzech włoski, czereśnie i wiśnie oraz śliwy i brzoskwinie. Preparaty te posiadają w swoim składzie mikoryzowe grzyby, które po połączeniu się z korzeniami drzew zapewniają im znacznie lepsze kwitnienie wraz z owocowaniem, a także ułatwiają proces pobierania z gleby wody i odżywczych składników. Efektem tego jest zdrowe, bardziej odporne na choroby drzewo, które szybko rośnie i daje znacznie bardziej obfite plony.

Grzybnia dla rozwoju warzyw i owoców

Grzybnia nadaje się nie tylko do wspomagania rozwoju drzew, ale także świetnie sprawdzi się przy hodowaniu owoców i warzyw w ogrodzie. Specjalne preparaty przeznaczone do takich krzewów i sadzonek jak truskawki i poziomki, maliny i jeżyny czy też pomidory i papryka odżywiają je w taki sposób, że owocowanie będzie niezwykle urodzajne. Niekwestionowaną zaletą korzystania z grzybni mikoryzowej w tym przypadku jest fakt, iż jedna aplikacja wystarczy na całe życie danej rośliny. Takie rozwiązanie jest bardzo proste oraz ekonomiczne i pomoże osiągnąć niespodziewane efekty wzrostu pięknych gatunków warzyw i owoców.

Korzystanie z grzybni mikoryzowej związane jest z samymi zaletami. Nie tylko zapewnia wzrost i obfitość plonów, ale ponadto można wyhodować we własnym ogrodzie jadalne leśne grzyby. Dodatkowo jest to sposób bezpieczny dla środowiska, dzięki któremu nasz ogród będzie niezwykle bujny i urodzajny. Tak niewiele trzeba, aby cieszyć się pięknem przyrody!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij