Sklep

Masz w swoim ogrodzie kilka ściętych drzew i chcesz się również pozbyć pni i korzeni? Chcesz postawić na naturalny środek, który będzie bezpieczny dla środowiska, zwierząt i ludzi? Nie pozostaje Ci nic innego, jak wypróbować grzybnie do rozkładu pni. Jest to świetny sposób na usunięcie pnia, który tylko zabiera miejsce wokół domu. Musisz tego spróbować! 

Preparat do usuwania pni – co to?

Preparat do usuwania pni to innowacyjna możliwość naturalnego pozbycia się pnia i korzeni ściętych drzew. W swoim składzie zawiera żywe strzępki grzybki czterech gatunków jadalnych grzybów leśnych, które w skuteczny sposób pozbywają się niechcianych szczątków drzew. Przykładem może być Żylica olbrzymia, która w naturalnym środowisku rozkłada tylko martwą tkankę. A jakie grzyby wchodzą w skład takiego preparatu?

  • Opieńka 
  • Boczniak
  • Shiitake
  • Lakownica

Preparat ma formę zawiesiny i nie jest niebezpieczny dla innych roślin. Dodatkowo jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. 

Jak to działa?

Gotowy preparat jest w formie zawiesiny, którą trzeba wymieszać w 5 litrach wody. Pień drzewa, który zostanie poddany działaniu cieczy, należy naciąć w kilku miejscach piłą lub siekierą. Możesz również użyć wiertarki i nawiercić kilka otworów. Dzięki temu preparat wejdzie głębiej w pień i ułatwi to jego działanie. Teraz będzie potrzebny pędzel. Za jego pomocą nanieś preparat na ścięte drzewo. Ważne jest, aby zabezpieczyć pniak przed utratą wilgoci, nakładając kilkucentymetrową warstwę ziemi, liści, ściółki leśnej lub obwiązujemy niechciany pień perforowaną folią. Nasza praca w tym miejscu się kończy. Teraz pozostaje zostawić wszystko naturze i czekać na efekty, które z pewnością po jakimś czasie się pokażą! 

Zalety używania grzybni do rozkładu pni i korzeni 

Warto wiedzieć, jakie są pozytywne cechy używania grzybni do rozkładu pni i korzeni, zanim zacznie się takiego używać. Jest to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla osób, które próbowały ręcznie usunąć niechciany pień, ale bez pozytywnego efektu. Kiedy nie można wykopać ani wyciągnąć szczątek drzewa za pomocą ciężkiego sprzętu, wtedy z pomocą przychodzi preparat do rozkładu pni i korzeni. Jeśli Twój ogród jest mały i żaden pojazd, który mógłby Ci pomóc usunąć pień, nie ma szans tam wjechać, to wtedy również przyda się ta specjalna grzybnia do rozkładu pni. Nie chcesz rozkopywać połowy ogródka? To również jest rozwiązanie dla Ciebie! 

Preparaty do usuwania pni są bardzo skuteczne, choć ich efekt można zobaczyć dopiero po dłuższym czasie. Jednak jeśli zależy Ci na ekologicznym usunięciu pnia, to grzybnie do rozkładu korzeni są właśnie dla Ciebie! Nie czekaj i już dziś zmień oblicze swojego podwórka! 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij